^Góra

EasyCookieInfo

Licznik odsłon

041008
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
221
668
3272
31534
10209
22978
41008

Your IP: 18.212.93.234
2018-12-13 08:42

Kuchnia krzywiecka

Polecamy

 

 

Newslatter

Zapisz się do naszego Newslettera
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zbieranych w niniejszym formularzu przez Krzywcza - Trzy Kultury, w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922 z późn. zm.). Przyjmuję do wiadomości, iż niniejszą zgodę mogę odwołać w każdym czasie.* Wyrażam zgodę na przesyłanie przez lub na zlecenie Krzywcza -Trzy Kultury, za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.).* Aby otrzymać zniżkę, potwierdź adres e-mail w wiadomości, którą do Ciebie wysłaliśmy. * Kod nie obowiązuje przy zakupie produktów przecenionych i nie łączy się z innymi promocjami. * Pole obowiązkowe

Gościmy na:

Wydarzenia roku 2013

PROJEKT SAN I TWIERDZA PRZEMYŚL - JAKIEJ NIE ZNAMY

6 grudnia 2013 r. w Gimnazjum w Krzywczy odbyło się spotkanie inauguracyjne Projekt pt. San i Twierdza Przemyśl - jakiej nie znamy. Projekt realizuje 3 Gimnazja z terenu Powiatu Przemyskiego. Oprócz Krzywczy, G. Bircza i G. Absolwentów I LO im J. Słowackiego w Przemyślu. Głównym odpowiedzialnym za realizację projektu jest Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Prezes Towarzystwa p. Bogusława Pieczyńska na spotkaniu z uczniami przedstawiła cele i harmonogram projektu. Opiekunami młodzieży z krzywieckiego gimnazjum są Janina Szymańska i Piotr Haszczyn. W ramach projektu odbędą się warsztaty fotograficzne i wykłady z historii Gminy Krzywcza. Uczniowie będą uczestniczyć w redagowaniu Projektów dotyczących historii regiony Krzywczy. Następnie najlepsze prace będą wydane we wspólnym wydawnictwie. Odbędzie się również wystawa prac fotograficznych.

alt

alt

KWESTA 2013

alt

I kwesta na rzecz odnowienie zabytkowych nagrobków na krzywieckim cmentarzu już za nami. Dzięki inicjatywie Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu z p. Bogusławą Pieczyńską na czele i patronatem Pana Wójta Witolda Szpytmana udało się zorganizować zbiórkę, która mam nadzieję nie będzie ostatnią. Wierzę, że jest to początek drogi i zapoczątkowanie pewnej tradycji przy naszej nekropolii. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na odnowienie dwóch nagrobków Joczów – Bocheńskich i Karoliny hr. Dembińskiej. Zebrano 2 806 zł, za co w imieniu organizatorów dziękuję wszystkim ofiarodawcom.

Teraz czas na przygotowanie prac przy nagrobkach. Jest to dość czasochłonny okres. Trwa procedura wpisania do rejestru zabytków najcenniejszych grobowców tak, aby była możliwość wsparcia finansowego przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Prace zapewne rozpoczną się z nadejściem wiosny. Trudno w tej chwili stwierdzić na jaki zakres prac wystarczy zebrana suma.

W tym miejscu serdeczne podziękowanie p. Bogusławy Pieczyńskiej, która osobiście rozpoczęła zbiórkę oraz uczennicom Gimnazjum w Krzywczy, które prowadziły zbiórkę od godz.10 do 16, a były to:  Agnieszka Mroczka, Dorota Żak, Aleksandra Pawłowska, Wiktoria Wolańska, Klaudia Sapa, Aleksandra Kuźbida, Wiktoria Zawada, Kamila Kurasz, Anna-Maria Kwaśna, Gabriela Dec, Karolina Rachwał, Anna Pawlus.

Zbiórkę prowadzili również: Szpytman Witold – Wójt Gminy Krzywcza, Wanat Piotr Prezes OSP Krzywcza, Sawicki Wojciech  radny z Krzywczy, Ewa Korytko nauczycielka z SP Krzywcza, Bożena Banaś Radna z Ruszelczyc, Włodek Rafał i Haszczyn Piotr Portal Krzywcza Trzy Kultury, Haszczyn Bartłomiej.

 

Wszystkim kwestującym i ofiarodawcom jeszcze raz serdeczne podziękowanie, a efekty zobaczymy przy okazji II krzywieckiej kwesty, a może nawet jeszcze szybciej.

Piotr Haszczyn [listopad 2013]

WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KRZYWCZY

8 II 2013 r. w Szkole Podstawowej w Krzywczy zaprezentowałem uczniom nigdy nie publikowane zdjęcia Krzywczy od czasów najdawniejszych po współczesne. Przedstawiona została historia Krzywczy od prahistorii do wspóczesności oraz Trzy Kultury zamieszukjące jeszcze miejscowość do czasów II wojny światowej.

 

Zapraszamy na blog - www.krzywcza.blogspot.com

Linki

Łatwy dostęp do innych przedsięwzięć internetowych, które są powiązane z Portalem Krzywcza Trzy Kultury oraz stron związanych z Krzywczą.

 

Blog Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Gmina Krzywcza Facebook - Hobbitówka

Parafia Krzywcza

Hobitówka

strona www

alt alt alt alt alt

 

 

Copyright © 2018. Krzywcza - Trzy Kultury  Rights Reserved.