Krzywcza.eu - Dla wszystkich, którzy dobrze wspominają lata spędzone w Krzywczy.

Jakże to wspaniałe, że odkrywa nam Pan historię z tamtych czasów. NIestety nie mogę przyczynić się do wskrzeszania naszej zbiorowej przeszłości ale jestem Panu w imieniu Rodziny i współziomków wdzięczny. - Kasper Pawlikowski

 

Szanowny panie Piotrze,

redaktorze portalu Krzywcza Trzy Kultury.

Czas, bym choć w kilku słowach wypowiedział się na temat, co skłoniło gdynianina, do zaglądania, interesowania się stronami portalu, prawdę mówiąc, historia miasta, jego mieszkańców i nie tylko.   Właśnie, to dzięki Panu, liczna moja rodzina poznała losy najbliższych, których zawirowania II wojny światowej rzuciły z Kalisza, aż do Krzywczy, do miasta, w którym tragicznie zgiął brat mojej mamy, Henryk Magnuszewski. /strona portalu z Kalisza do Krzywczy/. Przyznaję, że szukam na stronach portalu wiadomości, czy odnalazły się szczątki mojego wujka i tych, którzy zostali zamordowani w lesie korytnickim, tuż po zakończeniu wojny, jak ich upamiętniono.   Podziwiam, skrupulatne historie, nie tylko mieszkańców Krzywczy, którzy podobnie jak ja, dociekają wiadomości o losach rodzin, co dzięki portalowi, udaje im się poznać. Ostatnio, zainteresował mnie temat ”Zwykli niezwykli”,  apel skierowany do młodzieży, by śledziła losy ludzi II wojny światowej, jest to lekcja szacunku, do ludzi, swojego miasta, i Ojczyzny, godna do naśladowania.

Serdecznie pozdrawiam – Jerzy Stanisław Fic

Gdynia 31 maja 2017 r. 

 

Na stronie internetowej http://forum.gazeta.pl/ ukazała się opinia internauty  tawnyroberts o naszej stronie internetowej Krzywcza.eu. Można czytać z oryginału lub poniżej.


Jakiś czas temu w sieci pojawił się interesujący portal zatytułowany "Krzywcza - trzy kultury". Autorem tekstów i większości zdjęć jest Piotr Haszczyn - znany działacz społeczny i pasjonat historii Krzywczy i okolic. Strona chyba działa od niedawna, a już można tam znaleźć wiele ciekawych artykułów i zdjęć, zwłaszcza archiwalnych. Szkoda tylko, że "Kultura ukraińska" jest póki co tak nielicznie reprezentowana. Na szczęście te braki nieco rekompensują dość szczegółowe opisy spuścizny po Ukraińcach -grekokatolikach, umieszczone w zakładkach do poszczególnych miejscowości gminy Krzywcza. Co ciekawe, sponsorem portalu nie jest Urząd Gminy, choć moim zdaniem powinien za taką promocję Krzywczy dorzucić trochę grosza, a osoba prywatna - właściciel miejscowej apteki. Na koniec tego krótkiego wprowadzenia życzę autorowi samych udanych artykułów i fotografii, możnych donatorów i obiecuję, że będę nadal częstym gościem wielokulturowej Krzywczy, nie tylko tej wirtualnej.

tawnyroberts


Jestem szczęśliwy, że poznałem stronę internetową pt. Krzywcza - Trzy Kultury - bogatą stronę. Dzięki temu, mogłem bliżej poznać, koleiny losu i historię Rodu Magnuszewskich.

 

Jerzy Stanisław Fic lub Jerzy Fic poeta gdyński.

 

Jestem pod wrażeniem ogromu pańskiej pracy nad tym projektem. Nie sądziłam, że wykonuje je jedna osoba. toż to praca dla całego niemałego zespołu. Tym bardziej należą się Panu słowa uznania i gratulacje! Proszę je przyjąć ode mnie i mojego męża, który nie będąc związany z tymi stronami żywo się nimi i ich historią interesuje.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami Teresa Jankowska

 

Witam, dość przypadkowo trafiłem na Pana stronę, ale zrobiła za to na mnie ogromne wrażenie. Cieszę się że istnieje, a Panu i Pana współpracownikom życzę pomyślności w 2012 roku oraz dalszych sukcesów w dokumentowaniu dziejów Krzywczy i gminy. Ja będę już stałym jej czytelnikiem.

 

Stanisław Walkowiak z Wrocławia

 

Linki

Blog Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Gmina Krzywcza Facebook - Hobbitówka

Parafia Krzywcza

Hobitówka

strona www

alt alt alt alt alt


 

 

 

 

Łatwy dostęp do innych przedsięwzięć internetowych, które są powiązane z Portalem Krzywcza Trzy Kultury oraz stron związanych z Krzywczą.