Krzywcza.eu - Dla wszystkich, którzy dobrze wspominają lata spędzone w Krzywczy.

altKońcem roku 2016 r. została aktywowana strona internetowa http://kehilalinks.jewishgen.org/krzywcza/index.html

Dotyczy ona historii i genealogii Żydów z Krzywczy. Autorką strony jest Joy Kestenbaun [na zdjęciu obok] z Nowego Jorku, która odwiedziła Krzywczę w 2010 r. Wówczas obiecała, że będzie pracować nad powstaniem właśnie takiej strony. Jej projekt zawiera podstawowe informacje o historii społeczności żydowskiej w Krzywczy. Posiada również kilkadziesiąt zdjęć przedstawiających ludność pochodzenia żydowskiego oraz fotografie związane z genealogią pojedynczych rodzin. Na stronie wykonanej, w języku angielskim, znajdują się wspomnienia osób rodzinnie związanych z Krzywczą oraz historia Związku Miasta Krzywcza założonego dla pierwszego pokolenia emigrantów krzywieckich Żydów do USA.

Całość jest ciekawym uzupełnieniem informacji znajdujących się na stronie www.krzywcza.eu w menu Kultura żydowska mojego autorstwa. Przy dzisiejszej technice łatwo w tłumaczu Google uzyskać tekst w języku polskim.

Na koniec należy pogratulować i docenić starania Joy Kestenbaun w powstanie tej strony internetowej, która promuje historię krzywieckich Żydów. 

Piotr Haszczyn [styczeń 2017r.]

Zapraszamy na blog  - http://krzywcza.blogspot.com/

Linki

Blog Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Gmina Krzywcza Facebook - Hobbitówka

Parafia Krzywcza

Hobitówka

strona www

alt alt alt alt alt


 

 

 

 

Łatwy dostęp do innych przedsięwzięć internetowych, które są powiązane z Portalem Krzywcza Trzy Kultury oraz stron związanych z Krzywczą.