Krzywcza.eu - Dla wszystkich, którzy dobrze wspominają lata spędzone w Krzywczy.

HISTORIA CERKWI BEZ PRZYSZŁOŚCI

alt

Po wielu latach bezczynności władze powiatowe przystąpiły do działań zabezpieczających niszczejącą cerkiew greckokatolicką  w Babicach. Zabito deskami dodatkowe wejścia zrobione przez wandali. Zakupiono dwie kłódki, które dumnie zwisają chroniąc drzwi przed nieproszonymi gościmi, zawieszono nawet tabliczkę ostrzegającą, aby ewentualni turyści trzymali się od zabytku z daleka. Niestety zapomniano o dziurach w dachu i wieżyczce cerkwi. Dziura wysoko, drabiny tak długiej  nie ma, zwyżka nie dojedzie. Może się po cichu wszystko zawali i będzie po kłopocie. Tylko turystów szkoda..., a i pewnie wielowiekowej historii Rusinów zamieszkujących naszą okolicę.

 

 

Warto w tym miejscu przedstawić dokonania pana Janusza Śmigielskiego z Chołowic, który przez kilka ostatnich miesięcy z grupą przyjaciół odnowił 2 nagrobki na cmentarzu w Chyrzynce oraz odkrzaczył i zabezpieczył na zimę cerkiew w Chyrzynce.  Więcej czytaj na:  http://forum.gazeta.pl

 Fofograficzna relacja z dokonań Pana Janusza Śmigielskiego w poniższym linku:  http://picasaweb.google.com

Linki

Blog Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Krzywcza Trzy Kultury Facebook - Gmina Krzywcza Facebook - Hobbitówka

Parafia Krzywcza

Hobitówka

strona www

alt alt alt alt alt


 

 

 

 

Łatwy dostęp do innych przedsięwzięć internetowych, które są powiązane z Portalem Krzywcza Trzy Kultury oraz stron związanych z Krzywczą.